Ako napísať žiadosť o zamestnanieJe dôležité vedieť, ako napísať žiadosť o prijatie do zamestnania. Má nejaké pravidlá. Prečítajte si 7 častí, aby sa nestalo, že vás nepozvú na pohovor iba kvôli tomu, že vaša žiadosť o zamestnanie je nevhodne napísaná.


1. Nový zamestnávateľ – nová žiadosť:
Musíte myslieť na fakt, že podľa pracovnej pozície je nutné prispôsobiť aj vašu žiadosť. Neposielajte každému zamestnávateľovi tú istú žiadosť o prijatie do zamestnania.


2. Uveďte názov firmy:
Netreba zabúdať na dôležitý fakt, že je nutné spomenúť, do akej firmy sa hlásite. Zadajte presný názov spoločnosti a adresu na ktorej sídli.


3. Forma a obsah:
Píše sa na samostatný papier. Má mať rozsah maximálne jednu stranu formátu A4. Žiadosť o prijatie do zamestnania musí byť vecná a stručná.


4. Dôležitejšie sú pracovné skúsenosti ako škola:
Pokiaľ ste už dlhšie na pracovnom trhu, spomeňte nejaké vaše zamestnanie. Štúdium väčšinu zamestnávateľov nezaujíma. Svoje najvyššie dosiahnuté vzdelanie uveďte v prípade, že ste čerstvým absolventom.


5. Pravdivosť:
Do každej žiadosti by ste mali písať iba to, čo skutočne ovládate. Niektoré zamestnania majú špecifickú požiadavku na niečo. Pokiaľ chcú špičkovú nemčinu a vy ju skutočne neovládate, nepreceňujte svoje schopnosti. Môže sa stať, že časť pohovoru bude vedená v nemeckom jazyku.


6. Vlastnosti a záľuby:
Skúste byť čo najoriginálnejší. To, že vo voľnom čase počúvate hudbu a športujete je príliš otrepané. Vyskúšajte to čo najlepšie opísať a hlavne skúste vaše záujmy a vlastnosti prispôsobiť na danú pozíciu. Pokúste sa vžiť do firmy, že akého človeka asi hľadajú.